Укрпошта стала партнером першого неонатального скринінгу BABY SCREEN

Укрпошта стала партнером  проекту першого неонатального скринінгу BABY SCREEN, який реалізується клініко-діагностичним центром «Фармбіотест» за підтримки Асоціації неонатологів України та Інституту педіатрії, акушерства та гінекології імені академіка О.М. Лук’янової Національної академії медичних наук України.

Про це повідомляє пресслужба Укрпошти. 

Зокрема, національний оператор поштового зв’язку забезпечує доставку аналізів до лабораторії на всій території нашої держави.

BABY SCREEN – процедура розширеного неонатального скринінгу новонароджених, що дозволяє виявити спадкові захворювання обміну речовин у малюків до появи клінічних ознак та своєчасно розпочати лікування. 

До сьогодні розширений неонатальний скринінг на 31 спадкове захворювання можна було зробити тільки за межами України і це потребувало чимало часу  на обробку результатів, однак саме час є вирішальним в успішному лікуванні малюків. Відтепер технології компанії «Фармбіотест», яка проводить клінічні аналізи, стали доступні кожному українцю.

«Для нас дуже важливо, що менеджмент найбільшого українського поштового оператора підтримав BABY SCREEN і став нашим партнером. Це є практичним втіленням того, що Укрпошта та її керівництв усвідомлює всю важливість проблематики неонтального скринінгу та збереження здоров’я нації, соціальну роль у цьому керівництва державних установ. Особливо хочу підкреслити, що жодна країна Європи, навіть така маленька, як Хорватія, не відправляє проби за кордон. Це принизливо для держави та безглуздо для реальної допомоги немовлятам. Вже минулого року в якості соціальної ініціативи фундаторів проекту першими можливість проведення скринінгу BABY SCREEN отримали мешканці Луганської та Донецької областей, а відтепер, завдяки нашим новим партнерам, вона доступна усім українцям», – підкреслює фундатор проекту Володимир Тимко.

Нагадаємо, що згідно із повідомленнями, озвученими речниками міністерства охорони здоров’я України 20 січня цього року, наша держава займає одне з перших місць в Європі за показниками дитячої смертності – 7,5. Саме тому медична допомога новонародженим в Україні, у тому числі, метаболічний скринінг, визначена пріоритетним напрямком фінансування. 

«У нас є давня добра традиція – дарувати новонародженим іграшки, прикраси та інші цінні речі. Втім, у наш час набагато актуальнішим є введення нової традиції – дарувати малечі здоров’я. Саме цю мету і переслідує процедура BABY SCREEN, яка вже у перші дні життя може визначити здоров’я дитини на багато років уперед», – зазначає науковий керівник проекту, доктор біологічних наук Ігор Кузнєцов.

Зв'язок з менеджером