ФАРБМІОТЕСТ взяв участь у конференції Міжнародного товариства неонатального скринінгу в Люксембурзі

Представники відділу неонатального скринінгу Клініко-діагностичного центру «ФАРМБІОТЕСТ» взяли участь у конференції Міжнародного товариства неонатального скринінгу ISNS-2021, який проходив в Люксембурзі.

Цьогорічна конференція відбулась в онлайн – форматі через пандемію коронавірусу. Вона об’єднала більше 300 учасників – представників кращих скринінгових лабораторій із понад 50 країн світу.

«Велике герцогство, космополітичне перехрестя в центрі Європи, є сумішшю з національностей, культур і мов. Відкритість до зовнішнього світу – ключовий елемент люксембурзької моделі суспільства, в якій інтеграція є повсякденною реальністю. Таким чином, тема нашої зустрічі «Скринінг новонароджених – спільна робота в самому серці Європи» відображає саме те, що ми прагнемо реалізувати в цей час – початок справжньої гармонізації скринінгу в наших країнах. Це можливість поділитися досвідом та знаннями про нові тенденції, а також зустрітися з колегами», – наголосила Президент ISNS2021 Патрісія Борд під час конференції.

В рамках триденного заходу для учасників провели ряд лекцій та презентацій, зокрема, про генетичне тестування в рамках скринінгу новонароджених; секвенування геному для точної діагностики рідкісних захворювань; про вплив материнського здоров’я на скринінг новонароджених та інші.

«Для подальшого розвитку, впровадження нових методів діагностики спадкових захворювань ми регулярно обмінюємося досвідом з колегами, які виконують скринінгові дослідження новонароджених за кордоном. Конференція Міжнародного товариства неонатального скринінгу ISNS-2021 для нас – чудова нагода дізнатися про здобутки кращих скринінгових лабораторій світу і визначити для себе перспективні напрямки для роботи в Україні», – підкреслила лікар-педіатр, керівник лікарської частини програми «Удосконалення діагностики спадкових хвороб обміну речовин у новонароджених в Україні» ТОВ «КДЦ «Фармбіотест» Анастасія Кремезна.

Нагадаємо, що КДЦ «ФАРМБІОТЕСТ» у партнерстві з Інститутом педіатрії, акушерства та гінекології ім. академ. Лук’янової (м.Київ) з 2019 року реалізує проєкт з розширеного неонатального скринінгу «BABY SCREEN». Точність та правильність лабораторних вимірювань для реалізації проектує «BABY SCREEN» перевіряється в Німеччині всесвітньо відомим центром REFERENCE INSTITUTE FOR BIOANALYTICS та ЦЕНТРОМ З КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ США – CENTERS FOR DISEASE CONTROL AND PREVENTION (CDC).

Зв'язок з менеджером