ГОЛОВА ЛУГАНЩИНИ ПІДТРИМУЄ ПЕРШИЙ СКРИНІНГ НОВОНАРОДЖЕНИХ BABY SCREEN

Сергій Гайдай

Нещодавно голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай завітав до інноваційного клініко-діагностичного центру «ФАРМБІОТЕСТ», що знаходиться у Рубіжному. Співробітники лабораторії ознайомили очільника з новим для України проєктом — першим розширеним скринінгом немовлят BABY SCREEN.

BABY SCREEN — діагностика 31 спадкового захворювання обміну речовин новонароджених. Скринінг виконується протягом першого тижня життя, ще до появи клінічних ознак, з метою своєчасно розпочати лікування та запобігти аномаліям розвитку у разі виявлення хвороби.

Ця ініціатива є безпрецедентною для України та впроваджується КДЦ «ФАРМБІОТЕСТ» разом із Інститутом педіатрії, акушерства та гінекології імені академіка О.М. Лук’янової Національної академії медичних наук України, Асоціацією неонатологів України та «Укрпоштою».

Гайдай обговорив унікальний проєкт з його ініціатором Володимиром Тимком:

«Пишаємося, що саме наш регіон став пілотним щодо впровадження розширеного скринінгу новонароджених. Безумовно, керівництво області всебічно сприятиме цьому надважливому проєкту, що здатний врятувати життя та здоров’я тисячам малюків», — зауважив голова Луганської ОДА.

BABY SCREEN — ініціатива, що є стратегічно важливою для нашої країни. Адже до останнього часу подібний аналіз можна було зробити лише за межами України, обробка результатів потребувала значного часу, що є критичним для здоров’я немовляти.
Тож відтепер, завдяки інноваційному обладнанню лабораторії «ФАРМБІОТЕСТ» та авторитетній підтримці проєкту, розширений неонатальний скринінг стає новим стандартом відповідального батьківства.

Згідно з офіційною статистикою, середньоєвропейський показник смертності немовлят становить 3-4 дитини на тисячу новонароджених. Показники України майже вдвічі вищі — 7,18. А ситуація на Донбасі ще складніша: 8,64 — у Луганській області та 8,69 — у Донецькій.
Отже, саме медичний супровід новонароджених визначений нині як пріоритетний напрямок розвитку системи охорони здоров’я України.

Зв'язок з менеджером