«ФАРМБІОТЕСТ» ЗАПОЧАТКУВАВ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ПРОЄКТ З РОЗШИРЕНОГО НЕОНАТАЛЬНОГО СКРИНІНГУ

До Міжнародного дня захисту дітей Клініко-діагностичний центр «Фармбіотест» розпочав благодійний проєкт з розширеного неонатального скринінгу «Baby screen». Аналіз крові на виявлення 31 спадкового захворювання обміну речовин буде проводитись за бажанням молодих батьків за кошти компанії – для усіх новонароджених в клініках Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України та Рубіжанському пологовому будинку протягом року.

На сьогодні «Фармбіотест» є передовим діагностичним центром з потужною лабораторією, який здатний виконувати великі обсяги якісних досліджень у найкоротший термін. Наша компанія першою в Україні започаткувала проєкт з розширеного неонатального скринінгу – сучасного методу діагностики, який допомагає визначати важкі спадкові хвороби обміну речовин у дитини ще до появи їх перших клінічних ознак. Таким чином, проведення аналізу дозволяє оперативно розпочати лікування і врятувати малюка від інвалідності чи навіть смерті.

«Ми реалізуємо проєкт «Baby screen» вже не перший рік. За цей час нам вдалося діагностувати важкі метаболічні порушення у багатьох малюків, і дати їм шанс на здорове майбутнє. Цього року, в Міжнародний день захисту дітей ми вирішили розпочати благодійний проєкт з розширеного неонатального скринінгу. В рамках цієї ініціативи за бажанням батьків ми будемо надавати можливість провести розширений неонатальний скринінг всім малюкам, які народяться на базі клінік наших партнерів. Це «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» в Києві, та на Луганщині –  Рубіжанський пологовий будинок. Перший та найважливіший аналіз немовлят протягом року буде проводитися абсолютно безкоштовно. Ця акція – принципова позиція керівництва нашої компанії. Ми хочемо, аби всі маленькі українці мали можливість жити повноцінним життям», – зазначив головний лікар Клініко-діагностичного центру «Фармбіотест» Григорій Цапко.

На важливості аналізу, наголошують і партнери проєкту – ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України».

«Сподіваємося, що разом з колегами ми зможемо стати міцною підтримкою для молодих батьків та їх дітей. І допоможемо врятувати максимальну кількість немовлят від тяжких наслідків спадкових захворювань. Адже на стадії, коли хвороба вже проявила себе, лікування може бути малоефективним. Тож разом ми рятуємо майбутнє держави!», – підкреслила доктор медичних наук, заступник директора з перинатальної медицини ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» Тетяна Знаменська.

Загалом, протягом року на безкоштовне проведення розширеного неонатального скринінгу для немовлят, народжених у вищезазначених установах, «Фармбіотест» планує витратити близько 5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що «Фармбіотест» – єдина лабораторія України, яка регулярно підтверджує якість проведених досліджень в міжнародних центрах. Зокрема, точність та правильність лабораторних вимірювань для «Baby Screen» перевіряються в Німеччині всесвітньо відомим центром Reference Institute for Bioanalytics, а також Центром з контролю та профілактики захворювань США – Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Зв'язок з менеджером